Eli joku 50k menee helposti remonttiin. Heräsikin ajatus että jos tämän vanhan osan pistäis kasaan ja rakentaisi tähän uuden tilalle.... Elintasosiivessä s+ph+wc+khh ja yksi huone just laitettu, eli k+oh+mh:t uuteen osaan. Varmaan sen toiset 50 sais laittaa lisää, mutta ois sitten uutta. Tuntuu hurjalta, mut silti niin vapauttavalta ajatukselta
Kuinka moni on oikeasti päätynyt purkuun; meilläkin tässä vähän ajatuksena on että se homeen vaara aina on..... Tää on perinnöksi saatu, joten ei ole onneksi tästä maksamaan joutunut kuin verot, mutta remonttiin silti mennyt jonkun verran.
terveisin entinen rintsikkalainen?..... mikä mä sitten oon....elintasosiipiläinen vaiko vaan lyhennettynä siipiläinen? vaiko ihan hulluko?



