Missä kohtaa sulla tuli mieleen suonsilmästä punnertaminen tai parkkipaikalla sivulla kävellen työntely?tuuma kirjoitti: Moottoripyöräilyssä moni asia perustuu lentämisen fysiikkaan. Hyrrävoimat ovat iso asia mutta myös muutkin asiat, varsinkin rungon taipuminen. Iso kone hallittavana ei välttämättä ole ollenkaan huono asia, vaikkakin toki vähän järjetön.
Sellainen reilu 200kg kyykkykin osaa aihettaa punnerrettavia tilanteita, jos pääsee kallistumaan käsivoimin sitä liikuteltaessa, eikä moottorin tarvitse edes käydä.
Pitkittäin asennettu kone motskarissa osaa myös olla jotenkin veikeä, jos on riittävästi vääntöä:
Tuollaisissa tapahtumissa kotimaiset vihreät turvapalvojat saattaisivat joutua pienoiseen paniikkiin, siinä on aika paljon tonneja sekä melkoisia voimia, vähäisistä pienhiukkasista puhumattakaan!
Toki viedäänhän sitä suomikuvaa maailmallekkin:
Niin ja onhan sitä nakupyöriäkin olemassa
e: Tuossa on pvalilalle Merlin moottorinen motskari, tosin vain 2 pyttyä siitä, eli vain 5 litrainen twini

