Tuossakin on sellainen juttu että moni naureskelee, mukaanlukien kovanahkaiset taksikuskit kunnes hups ovat työttömiä kun naureskelee tarpeeksi kauan.jtbo kirjoitti: Niin eikös ne itsekseen ajavat autot tule mullistamaan tuon taksihomman, nehän on aika pitkällä kumminkin jo ja jatkossa kaiketi siihen pohjautuen ja kilpailun vapautuessa se kuukausimaksujuttu ei ole ihan pelkkää kuvitelmaa, taksinkin voi tilata älyvekottimestaan nappia painamalla tai kalenteriin ohjelmoituna jne. Äkkiähän toimivia ratkaisuja alkaa syntymään, jos aidat kaadetaan riittävän hyvin.
Totta mooses palvelubisnes on yksinkertainen: Asiakas haluaa pisteeseen A ja takaisin B välillä kohteessa A´ ja B´ käyden, hinnalla X. Toki juurikin nuo pienet harha-askeleet syövät katetta jos ei sitä etukäteen ole sovittu jne.
Todella tyhmää minusta vimpan päälle mersua on pihassa seisottaa, kivampi sellainen olisi ottaa hyötyajoon, varsinkin kun itse vain kääntäisi kylkeä ja auto ihan itte osaisi lähteä töihin.
