Mutta siis se päivitys. Meillä on kolme kerrosta eli 160 neliötä täysin valmista tilaa. kaksi ylintä kerrosta valmistuikin jo muuttoon ja kellari vihdoin viime kuussa. Mulla olis tuoreet kuvat kunhan taas muistaisin miten ne saan jaettua. http://www.albumini.fi/Albumi=8XQGNYGE ONNISTUI! Siinä siis uudet rappuset kellariin. Askelmat on tehty vanhasta lattialankusta ja sitten vahattu ja lakattu. Seinässä helmipaneeli. Ja sitten kuva khh tilasta ja minusta ihanasta kiviseinästä ja ah! niin ihanasta suihkusta.
Tällä hetkellä tilanne on se että saneeraamme ikkunoita ( 3 tehty ja 6 jäljellä), huomenna tulee ilppi ja ens viikolla 15 tonninen kone vähän möyryymään tohon pihalle. Eli ollaan kaadettu kaikki risukot pois, siistitty jätettävät puut ja pensaat ja maat sitten kaivetaankin pois. Tehdään kallistukset oikein, ajetaan savet pois ja tehdään autot kestävä pohja sitten se 700 neliön istutussuunnitelma...eli siihen 15 kuormaa multaa ja rekkakuorma kasveja.
Ja kun tämä on tehty niin alkaa aitatalkoot, piharakennuksen tekeminen, patioiden teko, parvekkeen teko, julkisivuremppa
