Jalkalistojen väri?

Maalaus ja varsinkin maalit jakavat mielipiteitä ja ansaitsevat oman osion

Minkäväriset jalkalistat remontin jälkeen?

Äänestys päättyi To Huhti 22, 2010 20:26

Valkoiset
18
51%
Ei Valkoiset
17
49%
 
Ääniä yhteensä: 35

Avatar
pelkka
Jäsen
Jäsen
Viestit: 2054
Liittynyt: Pe Heinä 20, 2007 23:58
Paikkakunta: Läntinen Uusimaa

Re: Jalkalistojen väri?

Viesti Kirjoittaja pelkka »

Harry kirjoitti:
Oto Hascak kirjoitti:
Harry kirjoitti:Ompas tiukka taisto :-D Vaimo haluais meillä valkeat ja itse haluaisin samanlaiset kuin entiset, eli siniharmaat.
Minkä väriset ovat katto sekä ovi- ja ikkunalistat? Jos noista löytyy valkoista, niin helppo ratkaisu.
Katto on valkeaa helmipaneelia ja seiniin tulee valkeapohjainen tapetti. Lattia on Osmolla vahattu koivulauta. Kai ne menee listatkin valkeina.
Mä taas sanoisin vaimolle että sitä valkeata on jo, joten laitetaan siniharmaat.

Ei vaan, kyllä tohon värimaisemaan sopii vaalea paremmin, etenkin kun on koivulauta.
Harry
Jäsen
Jäsen
Viestit: 194
Liittynyt: Ma Elo 28, 2006 1:58

Re: Jalkalistojen väri?

Viesti Kirjoittaja Harry »

Äänestys vielä jatkuu, mutta päätös on tehty. Listat maalataan maalarin valkolakalla kiiltävän valkoisiksi. Kiitokset osallistuneille :-)
Kalliola
Jäsen
Jäsen
Viestit: 18
Liittynyt: Ma Syys 11, 2006 14:01

Re: Jalkalistojen väri?

Viesti Kirjoittaja Kalliola »

Meillä on montaa väriä... Aina pari astetta seinää tummempaa sävyä.
Huone-pari kerrallaan remontti tehty ja listatkin sitä mukaa laitettu. Täytyy vaan toivoa, että listamallin valmistusta ei lopeteta ennenkuin tämä ikuisuusprojekti valmistuu. Onpa yhteen huoneeseen tullut laitettua uudet listat, vaikka rossi on avaamatta ja lastulevylattia vaihtamatta lankkuihin :) Syynä moiseen hulluuteen oli talouteen syntynyt prioriteetti- ja aikataulun muuttaja.
Vastaa Viestiin